Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

27.07.2017, 18:54:57

Autor Tema: Razlika izmedju cink i magnezijum anoda  (Pročitano 677 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže busa2

• Morski vuk
  • Pol: Muškarac
  • 1: Mantra
  • 2: Suklep prvi
  • 3: Nautec
Odg: Razlika izmedju cink i magnezijum anoda
« Odgovor #30 poslato: 11.07.2017, 17:38:31 »
I te za zavarivanje bolje postaviti na duplu plocicu jer ne rizikujes da ostetis trup ako nesto zakaci anodu.
Obavezno stavi bakarnu mast svuda kako bi mogao da skines te matice nakon nekoliko godina a ona lepo provodi struju.

kakva bre sad bakarna mast ... do sada sam prodavao : Plava mast , Bela mast-litijum  , Silikon , Vaselin , Antikorosiona mast, Bearing mast , PTEF mast , ... i jos par nekih mandza za podmazivanje i zastitu ali bakarnu mast mi niko nije trazio ...  prosvetli nas ili daj drugi naziv !?

Dule , jel spavas bez kosmara ?    :034:

Van mreže DzoniArk

• Mornar
  • Ploviti se mora, a ziveti kako kome drago
« Odgovor #31 poslato: 11.07.2017, 21:45:40 »
Busa, bakarna mast ili copper grease ima da se kupi u svakoj malo bolje opremljenoj radnji auto alata.
http://www.prodajaalata.com/mast-bakarna-250-gr-pašteta-prodajaalata.html
Koristi se kod zavrtnjeva na kocnicama i ogibljenu recimo. Odlika joj je da ne dozvoljava vodi da prodre u navoj i zavrtanjska veza moze da se rastavi lagano i posle par godina zloupotrebe u vodi.
E sad ja ne znam kakve si ti sve masti prodavao, vidim da imas cak i vazelin u ponudi, u to necu da ulazim.
Salu na stranu, ovde u Nl, se ta mast koristi jako mnogo u montaznim poslovima. Zavrtnjevi za oplatne ventile recimo se obavezno mazu, zavrtnjevi za anode, svi zavrtnjevi koji idu u pregradne prirubnice itd itd. E sad ja nisam prodavac, mozda ima nesto sto zamenjuje tu bakarnu mast. Jbm li ga.
Odosmo u off sa ovom mascu.

@Broker, ne farbaj nista od anode. Flah mora da ostvari elektro provodni spoj izmedju anode i podloske, zavrtnja, brezona i na kraju broda.

Van mreže DzoniArk

• Mornar
  • Ploviti se mora, a ziveti kako kome drago
« Odgovor #32 poslato: 15.07.2017, 21:51:08 »
Brokeru,

Da li si ziv covece? Samo da nije  :suicide:?

Daj neki odgovor, sliku, bilo sta.