Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

22.10.2017, 04:32:12

Autor Tema: Razlika izmedju cink i magnezijum anoda  (Pročitano 955 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran

• Morski vuk
  • 1: SD - 003A
  • 2: Jedrilica
  • 3: Ada ciganlija

Van mreže Joja

• Morski vuk
  • Pol: Muškarac
Odg: Razlika izmedju cink i magnezijum anoda
« Odgovor #16 poslato: 06.07.2017, 00:00:42 »
Aka je u pravu treba ti bar 10 kg...da budes miran 10 tak godina...ipak ti imas preko 50m2 korita....a raspored kako ti je DZoni rekao...U sustini, najugrozenija su mesta su gde se "linije korita savijaju i lome"..kormilo, propeler, kobilica...

Mozes i malo da matematises: Bojler, sa kazanom od lima stiti jedna Mg elektroda 3 godine.( preporuke proizvodjaca.)...izracunaj povrsinu kazana i vidi koliko je tezina Mg elektrode i  podeli sa 3 godine i dobices godisnju potrosnju Mg elektrode po m2..to X povrsina korita ispod vodene linije i X broj godina za koje hoces da budes zasticen........
Ps. to nikada nije cist Mg vec legura i u tome je tajna proizvodjaca

Van mreže broker975fx

• Morski vuk
  • 1: David Veliki
  • 2: Mali rečni remorker
  • 3: Gabbiano Yachting Club, Zemun
« Odgovor #17 poslato: 06.07.2017, 09:20:14 »
Sad sam preracunao imam trenutno ipak oko 4 kg, nema sta onda moram da dokupim jos

Van mreže Aka

• Administrator
  • Morski vuk
    • nautički.info - Nautički portal, forum, nautika, informacije, saveti, iskustva, putopisi
  • 1: Aka
  • 2: Bruce Roberts TY40/42
  • 3: Marina Nauticki.info, Višnjica
« Odgovor #18 poslato: 06.07.2017, 11:25:52 »
Moraš.

Kako ih kačiš na korito?

Van mreže broker975fx

• Morski vuk
« Odgovor #19 poslato: 06.07.2017, 12:40:50 »
Moraš.

Kako ih kačiš na korito?

Ovo da sada sto imam je na varenje, 3 puta po dve iste, dve od 450g, dve od 550 i dve najvece 700, 800 grama

Van mreže Aka

• Administrator
  • Morski vuk
    • nautički.info - Nautički portal, forum, nautika, informacije, saveti, iskustva, putopisi
  • 1: Aka
  • 2: Bruce Roberts TY40/42
  • 3: Marina Nauticki.info, Višnjica
« Odgovor #20 poslato: 06.07.2017, 16:52:39 »
Moj iskreni savet, ako ikako mozes da ih razbusis idi na varijantu sa brezonima uvarenim na trup.

Tako mozeš da ih menjaš i bez vađenja broda. A brzo se troše, nećeš verovati koliko.

:drinks:

Van mreže broker975fx

• Morski vuk
« Odgovor #21 poslato: 06.07.2017, 20:30:20 »
Pa realno nije problem razbusiti nosace i kaciti na tu varijantu, nije mi jasno samo zar taj inox matica i brezon ne pospesuju galvansku struju onda, ipak razliciti materijali?

Van mreže busa2

• Morski vuk
  • 1: Mantra
  • 2: Suklep prvi
  • 3: Nautec
« Odgovor #22 poslato: 07.07.2017, 01:04:36 »
eeee moj Brokeru ... ko te tuko po usima ...pa sada si u jos vecem bedaku ... :011:  pa ti i dalje samo pisi po forumu ...isterace tebi ovi strucnjaci jos ohohoooo para ali bar ce brod da traje jos 100 godina ... mada  :032:  jesi li ti pitao ove strucnjake ko daje garanciju na svoje savete ?  :005:  ili ce da  bude posle e pa anode nisu original ili nije to bilo valjano  konektovano na brod ... ma to te Mraovic nesto zeznuo ...

elem , ti imas plovilo kome treba konstantna paznja i odrzavanje ,  veoma je staro a nije  redovno ni  odrzavano  ako ti nisi to valjano odradio bravarski i zamenio ama bas sve sto treba da se zameni ... isto ti se vata dal imas 3,5 kg ili  10 kg Mg anoda i  ... a za 6-7 godina ces sigurno mnogo toga morati da servisiras pa ces promeniti i anode ...  :drinks:

Van mreže Joja

• Morski vuk
« Odgovor #23 poslato: 07.07.2017, 11:42:39 »
Pa realno nije problem razbusiti nosace i kaciti na tu varijantu, nije mi jasno samo zar taj inox matica i brezon ne pospesuju galvansku struju onda, ipak razliciti materijali?
Ne. I pusti trgovca...ovo sada kako pravis neces imati potrebe da vadis brod 20 godina, sto se tice lima i ako poslusas Marka da mozes da kontrolises i menjas anode pod vodom na par godina :drinks:

Van mreže busa2

• Morski vuk
  • 1: Mantra
  • 2: Suklep prvi
  • 3: Nautec
« Odgovor #24 poslato: 07.07.2017, 18:44:45 »
joja , ti znas da si ti Grunf a Aka je Guru u tu nema zbora ... ali ja nista lose nisam rekao iako je bilo primese šale a za ovih 10 godina koliko vec nesto trgujem sa nautickom opremom podpisujem donji post kao garanciju ....
Teoriju koju mi kuckamo je jedno a sta je i kako odradjeno je realnost ... idi pomozi drugaru pa mu pregledaj etapno radove , iskontrolisi sve vrste majstora i onda daj garanciju 20 god . 
jeli bogati a sto je Aka presedeo sa svojim majstorima i nadgledao svaki deo radova ( u ostalom od cega su mu oci onako nabrekle -  :005: ) ...odnosto dosta toga je i sam odradjivao ...  :032: :032: :032:

nadam se da sam sada shvacen !   :drinks: :drinks: :drinks:

Van mreže DzoniArk

• Skipper
  • Ploviti se mora, a ziveti kako kome drago
« Odgovor #25 poslato: 09.07.2017, 22:42:02 »
Brokeru,

Evo ti detalj za anodu, naravno skaliraj to malo posto je ovo detalj za anodu od 10kg  :027: :027:

Stavi da ti je dupla plocica debljine kao oplata i udri.

Za ovo mogu da ti dam i garanciju  :027: :027: :027:

Van mreže broker975fx

• Morski vuk
« Odgovor #26 poslato: 10.07.2017, 11:16:14 »
Znaci ako sam razumeo, posto su anode koje imam za varenje, tj imaju metalni nosac koji se vari za oplatu, ja taj metalni nosac da razbusim i postavim na plocice koje odgovaraju duzini i sirini anode na koje sam pre toga zavario inoks brezone. Taj lim za koji ce biti to postavljeno da bude recimo 5-6mm. Sve to zavarim za korito. Te plocice jel da farbam ili je dovoljan i kontakt preko brezona

Van mreže DzoniArk

• Skipper
  • Ploviti se mora, a ziveti kako kome drago
« Odgovor #27 poslato: 10.07.2017, 18:31:12 »
I te za zavarivanje bolje postaviti na duplu plocicu jer ne rizikujes da ostetis trup ako nesto zakaci anodu.
Obavezno stavi bakarnu mast svuda kako bi mogao da skines te matice nakon nekoliko godina a ona lepo provodi struju.

Van mreže Nino

• Morski vuk
« Odgovor #28 poslato: 10.07.2017, 23:02:45 »
I NE FARBAJ anode i brezone

Van mreže broker975fx

• Morski vuk
« Odgovor #29 poslato: 11.07.2017, 08:51:55 »
I NE FARBAJ anode i brezone

Ma farbam nisam lud kada sam ih toliko platio da mi propadnu ne ofarbani:)

Salu na stranu jel ne farbam ni plocicu na kojoj su anode ili to farbam a ostavljam samo anode i brezone